امروز  29 مهر 1396
اردبیل و نمین و نیر / اردبیل 4:6 - 3 / 9 / 1390 6725 بازدید
کاندیداهای احتمالی اردبیل در حال رقابت شدید و نفس گیر !  
سه ماه مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره نهم ، کاندیداهای احتمالی حوزه انتخابیه اردبیل در حال رقابت شدید و نفس گیر با رقبای خودهستند .

شنده ها حکایت از آن دارد که آقایان ایرج محمدزاده – منصور حقیقت پور – حسن نوعی اقدم – صداقت فرجی – قاسم محمدی و کمال الدین پیرموذن در ماراتن سیاسی از رقبای خود جلو افتاده و در حال تثبیت موقیعت خود هستند .

رقابت اصلی بین این شش نامزد احتمالی است و نوسان رقابت در بین این آقایان در حال بالا و پائین رفتن است .

" توضیحات مختصر در خصوص شش نامزد مطرح اردبیل"

1 - در ابتدای فعالیت ستاد تبلیغاتی ایرج محمدزاده که از سازماندهی بسیار قوی و منسجم برخوردار است تصور می شد که در میانه راه با افت شدید مواجه شود ، همچنان روی موج است . کارشناسان مسائل سیاسی اردبیل پیش بینی می کنند که تشکیلات منتصب به محمدزاده از روشهای نوین و وزین انتخاباتی استفاده می کند واگر این روند تا روز رای گیری ادامه داشته باشد قطعاً یکی از نمایندگان اردبیل – نمین و نیر ایرج محمدزاده است . ایرج محمدزاده چهره دانشگاهی و جوان خوش فکری است که به گفته خود و طرفدارانش بصورت مستقل وارد عرصه انتخابات مجلس شده است اما سیاسیون شهر نظر دیگری دارند و محمدزاده را منتصب به طیف هاشمی می دانند .محمدزاده از حمایت قاطع دانشجویان دانشگاههای اردبیل وساکنان مناطق سیزده گانه برخوردار است .

2 – منصور حقیقت پور به تازگی ستاد تبلیغاتی خود را دایر نموده و از سازماندهی ضعیفی برخوردار است اما بواسط 4 سال استاندار اردبیل بودن از موج تبلیغی خوبی برخوردار است . یکی از امتیازات حقیقت پور اخراج ایشان از استانداری و حمایت وقت ، امام جمعه اردبیل از وی می باشد . منصور حقیقت پوررا مدیران اجرائی حمایت می کنند . سیاسیون شهراردبیل پیش بینی می کنند که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد یکی دیگر از نمایندگان اردبیل – نمین و نیر آقای منصور حقیقت پور خواهد بود .

3 – حسن نوعی اقدم یکی دیگر از کاندیداهای احتمالی مطرح اردبیل است که ستاد تبلیغاتی خود را 16 سال پیش در مجتمع آموزشی غیر انتفاعی خود در اردبیل دایر کرده است . دو بار موفق شده به مجلس راه یابد و دو بار نیز در این عرصه با شکست مواجه شده است . گفته می شود علت اصلی مطرح شدن وی نمایندگان این دوره اردبیل بوده که با عملکرد بسیار ضعیف خود نوعی اقدم را مطرح کرده اند . در مورد آقای نوعی اقدم حرف و حدیثهای زیادی وجود دارد . به باور تحلیلگران سیاسی اردبیل ، موفقیت آقای نوعی اقدم برای راهیابی به مجلس شورای اسلامی با اما و اگرهای زیادی درهم آمیخته است .

4 – قاسم محمدی نماینده فعلی مردم اردبیل – نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی است و اخیراً فعالیت انتخاباتی خود را با قدرت و قوت آغاز کرده و با استفاده از ابزار نمایندگی ، قوی سبقت را از سایر کاندیداهای احتمالی ربوده است . قاسم محمدی از دفتر ارتباطات مردمی فعالیت خود را شروع کرده است. وی ستاد انتخاباتی خود را اجاره نموده ولی فعلاً از آن استفاده نمی کند .

سیاسیون اردبیل نظرات متفاوتی در باره محمدی دارند . آنها بر این باورند که بعلت عملکرد بسیار ضعیف آقای قاسم محمدی در مجلس شورای اسلامی و اتفاقات حاشیه ای که برای وی افتاده است از شانس ضعیفی برای راهیابی به مجلس برخوردار است و اگر کاندیداهای ته نشین جدول رقابت ، فعالیت خود را تشدید نمایند موقعیت آقای محمدی شکننده خواهد بود و اگر رقابت انتخاباتی آقای محمدی به دور دوم کشیده شود بغیر از رودررویی با نمایندگان فعلی باهرکاندیدای دیگر مبارزه نماید قطعاً با شکست مواجه خواهد شد .

5 – صداقت فرجی نیری ؛ بیش از یکسال است فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده است . فرجی معاونت قضایی پیشین استان اردبیل بوده و تاکنون موفق نشده است تا حامیان و یاران خود را سازماندهی کند . فعالیت ستاد تبلیغاتی نامبرده کم نور است اما بواسطه فعالیت لاک پشتی از بسیاری از رقبای خود جلو افتاده است . اختلافات درون  ستادی فرجی در روزهای اخیر مانع پیشرفت فرجی گردیده است . به باور تحلیلگران سیاسی اردبیل موقعیت ایشان شکننده است . فرجی نیری در میان مردم نیر از محبوبیت خوبی برخوردار است اما رای مردم نیر به تنهایی تعیین کننده نیست .

6 – کمال الدین پیرموذن در تکاپوی اخذ صلاحیت خود است . پیرموذن یکی از مطرح ترین کاندیداهای احتمالی اردبیل است . پیرموذن شهردار موفق سابق اردبیل و برادر دکتر نورالدین پیرمودن نماینده پیشین مجلس است . تحلیلگران سیاسی اردبیل بر این عقیده هستند که بواسطه محبوبیت فوق العاده دکتر نورالدین پیرموذن اگر آقای کمال الدین پیرموذن بتواند صلاحیت خود را به موقع دریافت نماید بی شک با رای بالا یکی از نمایندگان مردم اردبیل – نمین و نیر دردوره نهم مجلس شورای اسلامی خواهد بود و در افزایش مشارکت مردمی در انتخابات مجلس نقش کلیدی خواهد داشت . پیرموذن مسئول ستاد انتخاباتی مهندس میر حسین موسوی در اردبیل بود و احتمال قوی وجود دارد که وی رد صلاحیت بشود .

سایر کاندیداهای احتمالی اردبیل نیز در حال فعالیت هستند که اسامی آنها نیز به همراه شش کاندیدای مطرح ذیلاً جهت استحضار مردم شریف حوزه انتخابیه اردبیل درج میگردد .

-  : اصولگرایان منتقد دولت
————————-

منصور حقیقت پور- محمدصادق اصغری – وهاب زاده

میر غنی فروزان – حسن نوعی اقدم - حدادیان

-  :اصولگرایان طیف حامیان دولت
—————————-
جواد صبور – قاسم محمدی – سید رضا آقایی

سیدکاظم موسوی- بهبود معصوم زاده – راشد قدیری

رشید اسماعیلی- محمدرضا نقدی

-  :  اصلاح طلبان
————–

وحیده حاجی زاده – کمال الدین پیرموذن – ایرج محمدزاده

 

-  کاندیداهای مستقل :
——————–
حسین وفا دار ینگجه -رضا کریمی یونجالو

یعقوب باقروند – صداقت فرجی - آقاجانی

غفور قلیزاده – غلامرضا محبوب سامیان  اردبیل  - زیبا کلام


خبر ارسالی نمایندگی اردبیل - ardebil.ipe9.com

 

برچسب ها :

نظرات کاربران 12 نظر
شاعر :
بهترين، آن كسى است كه درد كشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم يگانه و صميمى باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافيگرى خودش نباشد. آفت بزرگ ما اشرافيگرى و تجمل‏پرستى است؛ فلان مسئول اگر اهل تجمل و اشرافيگرى باشد، مردم را به سمت اشرافيگرى و به سمت اسراف سوق خواهد داد.
0 : 14  -  11 - 12 - 1390

حامی :
آقای کمال پیر موذن بعنوان کاندیدای اصلح مجلس در نظر سنجی ها گوی سبقت را از همه کاندیدا ها گرفته و نفر اول نظر سنجی میباشد
51 : 14  -  9 - 12 - 1390

انا :
در طول قضاوت و مدیریت اقای صداقت فرجی بینی بین ال.. هیچ ناحقی وجود نداشته. مجلس جای حقوقدان است و اشنا به وضع قوانین و اجرای صحیح ان نه جای ........
49 : 18  -  5 - 12 - 1390

آقای صداقت فرجی :
آقای صداقت فرجی شماتاچه اندازه به عدالت اجتماعی حقوق مردم موقع صدورحکم اعتقاددارید و شمانمی توانیدنماینده این مردم مظلوم باشید
26 : 8  -  3 - 12 - 1390

آرتا :
سلام:ضمن تقدیر وتشکر نمی‌نشینیم تا انگلیس وآمریکا برای ما مملکت درست کند/خودمان باید کشورمان را بسازیم.
امیر کبیرشهرمان/حقیقت پور قهرمان
انشاالله یکی از سه نفر از نمایندگان این دوره.
33 : 09  -  28 - 11 - 1390

یک دوست :
حاج رشید اسماعیل مرد عمل
33 : 13  -  23 - 11 - 1390

یک فرهنگی :
دوست عزیز شما اگر مطالب را منصفانه طرح می کردید خیلی خوب می شد چون از حاج آقا صداقت فرجی که سالیان سال بر مردم استان ما زحمت کشیده و فرد لایق و شایسته از همه ی حیث ویک حقوقدان زبده وبرجسته که نیاز مبرم مجلس برای قانون گذاری به چنین اشخاصی می باشد از ایشان آن طور که باید و شاید مطالبی درج نکردید که جای تاسف است . این را به یاد داشته باشید که مردم فهیم و قدر شناس اردبیل و نمین ونیر وسرعین با رای بالای خودشان به حاج صداقت فرجی ایشان را به عنوان اولین نماینده،راهی مجلس خواهند نمود . . انشا الله .
8 : 0  -  22 - 10 - 1390

رحمان :
ایرج محمدزاده بنا به دلایل نامعین از کاندیداتوری انصراف داد.ای کاش دلیلش را میدانستیم.ایشون که در نظرسنجی همیشه از شانس بالایی برخوردار بود چرا باید انصراف بده.کاش این قضیه شفاف سازی شود.
0 : 21  -  18 - 10 - 1390

اقبال :
متاسفانه مانند دوره هاي قبل باز هم از اردبيل كانديداي مطرح و درخور شأن اردبيل حضور ندارد و اين امر يكي از دلايل عقب ماندگي و عدم پيشرفت استان اردبيل مي باشد.
23 : 23  -  12 - 10 - 1390

ش :
سید کاظم موسوی را از یاد برده اید
8 : 21  -  9 - 10 - 1390

سبلان :
تحلیل جامع وکاملی می باشد نسبت به بقیه نفرات نیز تحلیل بدهید.
57 : 15  -  24 - 9 - 1390

همشهري :
با عرض سلام و خسته نباشيد.به نظر بنده شما اسم سيد كاظم موسوي رو فراموش كرده ايد.از بين ماينده هاي فعلي ايشون عملكرد قابل قبولي داشته اند.اگه به قول شما اتفاقي نيوفته نماينده هاي اردبيل1-حاج سيد كاظم موسوي2-منصور حقيقت پور و3-يكي از كاندياها و به احتمال خيلي زياد نوعي اقدم خواهد بود.ايرج محمدزاده براي داغ كردن محفل انتخاباتي گزينه خوبي است ولي كانديد خوبي نيست
41 : 12  -  7 - 9 - 1390